Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Bragadiru, Dragomirești-Vale, Domnești

Dorim sa ne consolidam echipa cu un profesionist cu experienta medie, care sa fi lucrat in domeniul Contabilitatii cel putin 2 ani, sa fi participat activ in cadrul unui audit intern sau externalizat.

Responsabilitatile postului:

Contabilizeaza facturile de la furnizori;

Verifica inregistrarile facturilor in Jurnalele de Vanzari si de Cumparari;

Crearea tertilor in softul contabil;

Inregistreaza cheltuielile aferente deconturilor de cheltuieli;

Intocmeste documente primare de plati/ incasari cu numerar/bancare;

Inregistreaza tranzactii bancare si de numerar;

Raspunde de verificarea zilnica a numerarului din casa cu Registrul de Casa;

Raspunde de verificarea zilnica a soldurilor din extrasele de cont;

Inregistreaza cheltuieli in avans (ct 471) si descarca lunar cheltuielile;

Transmiterea unor informatii catre alte departamente (incasari client- departamentului Vanzari, plati furnizori – dep. Achizitii);

Transmiterea anuala a Confirmarilor de sold pentru terti (furnizori si clienti);

Participa activ la furnizarea de informatii si documente in cadrul auditului anual;

Raspunde de arhivarea documentelor si participa la transmiterea acestora catre Arhiva externalizata;

Se ocupa de operatiuni aferente Credit Controlului;

Cerinte:

Experienta: min. 2 ani in domeniul contabilitatii;

Studii superioare economice (contabilitate, reprezinta un avantaj);

Cunostinte : Contabilitate pana la nivel de balanta de verificare;

Utilizare programe de contabilitate: cunoasterea programului SAP  reprezinta avantaj;

Operare MS Office (Excel, Word);

Limba engleza, nivel mediu sau avansat;

Aptitudini :

Atentie la detaliu;

Comunicare eficienta;

Abilitati de planificare şi organizare a activităţilor specifice;

Beneficii:

Se vor discuta in cadrul interviului.