Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Candidatul ideal este o persoana responsabila, ordonata, atenta la detalii, cu bune abilitati de lucru in echipa si relationare interumana; Capabil sa respecte dead-line-uri.

Cunostinte in domeniul economic-contabilitate financiara si de gestiune, contabilitate primara

Cunostinte operare PC: Ms Office, Internet, program (ENTERSOFT – avantaj, )

Spirit practic.

Cerinte comportamentale:

-mentinerea unei atmosfere colegiale in relatiile de munca;

-volum ridicat de cunostinte teoretice si practice;

-receptivitate la solicitarile profesionale (capacitate de mobilizare personala pentru finalizarea intr-un timp cat mai operativ a sarcinilor ce-i revin);

-abilitati de coordonare, planificare si organizare;

-flexibilitate in gandire;

Descrierea jobului:

-emite facturi, avize in baza comenzilor,

-contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa si banca;

-contabilizeaza si inregistreaza deconturile;

-contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;

-colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;

-utilizeaza servicii de internet banking;

-verifica solduri de plata/incasat cu colaboratorii, tine evidenta acestora si programeaza plata acestora;

- efectueaza schimbul valutar online;

-efectueaza plati in RON si EURO online;

-intocmeste situatiile si rapoartele financiar-contabile si verifica saptamanal corelatiile dintre acestea;

-tine evidenta foilor de parcurs si a consumului de combustibil;

-tine evidenta BO-uri, de incasat si de achitat;

-pregateste si verifica dosarul cu facturi si chitante lunare;

-duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;