Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati

  • Înregistreaza zilnic documentele financiar- contabile in conformitate cu legislatia in vigoare .
  • Intocmeste jurnalul de cumparari, de vanzari , registul de banca , de casa , balanta si registul jurnal .
  • Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului.
  • Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
  • Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
  • Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
  • Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
  • Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
  • Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta

Cerinte

  • experienta in contabilitate de cca. 2-5 ani
  • studii superioare financiar- contabile
  • cunostinte solide ale legislatiei in vigoare: Cod fiscal , Codul de procedura fiscala , OMFP 1802 .
  • abilitati de organizare si planificare
  • meticulozitate si acuratete
  • spirit analitic, lucrul in echipa
  • seriozitate

Beneficii Oferite

  • salariu atractiv, negociabil in functie de experienta