Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Cerinte

- Studii superioare in domeniul financiar contabil;
- Experienta relevanta (minim 5 ani) pe o pozitie similara;
- Cunostinte de operare in sistem ERP (ASIS - constituie avantaj) si MS Office (obligatoriu cunostinte avansate de Excel);
- Cunostinte solide de contabilitate financiara si de gestiune, investitii, legislatie fiscala;
- Persoana analitica , structurata, atitudine proactiva, spirit de echipa;
- Bune abilitati de comunicare;
- Constituie avantaj, experienta in domeniul distributiei de gaze naturale/energieie electrice

Responsabilitati

- Inregistrare documente contabile ( facturi, deconturi, bonuri de consum, extrase de cont);
- Evidenta investitiilor, a activelor imobilizate si circulante
- Evidenta si urmarirea costurilor si veniturilor pe lucrari
- Verificarea inregistrarilor contabile efectuate si validarea lor
- Efectuarea de operatiuni contabile specific
- Declartii ANAF
- Participa la activitatile de inchidere de luna si inchidere de an
- Participa la audit
- Participa la inventarierea patrimoniului
- Intocmeste rapoarte periodice catre management
- Intocmeste rapoarte perioadice catre Autoritatea Nationala de Reglementare in Domeniul Energiei

Oferta (bonusuri, beneficii)

Dezvoltarea carierei intr-o companie dinamica
Mediu de lucru profesionist