Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Drobeta-Turnu Severin, Arad, Lugoj, Reșița

ECONOMIST
RESPONSABILITATI :

  • Efectuare plati interne si externe
  • Evidenta operatiunilor prin casierie( lei si valuta), inclusiv deconturi pentru deplasari
  • Evidenta rebuturi, documentatie deseuri PV, FM
  • Intocmire facturi vanzari
  • Inregistrare facturi de prestari servicii
  • Urmarire documente pentru justificare livrari externe (CMR-uri +declaratii vamale)
  • Intocmire diverse situatii diferente preturi , urmarire scadentar
  • Declaratie statistica productie bunuri
  • Evidenta lunara si analiza evolutie stocuri (cantitativ si valoric)
  • Repartizare consumuri/client si contributie la analiza cont de rezultate pe client
  • Calcul consum tehnologic trimestrial
  • Participare la inventariere, urmarire documentatii

CANDIDATUL IDEAL :

  • Studii universitare
  • Dinamism, deschidere , curiozitate, orientare catre obtinerea de rezultate
  • Organizare, autonomie, initiativa    , respectarea termenelor limita
  • Meticulozitate, atentie la detalii - spirit analitic
  • Limba franceza -nivel avansat
  • Limba engleza - nivel avansat

BENEFICII :

  • Pachet salarial motivant
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala