Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Republicii, Timișoara

Candidatul ideal

    • Studii superioare finalizate in domeniul economic;

    • Minim 1 an experienta in domeniul contabilitatii;

    • Foarte bune cunostinte de operare PC: pachetul MS Office - Excel;

    • Foarte bune abilitati de comunicare, organizare, planificare si lucru in echipa.

Responsabilitati:

    • inregistrare documente contabile: registru de casa, deconturi, extrase de cont, facturi furnizori etc.;

Descrierea companiei:

Textile House este un lant de magazine ce comercializeaza imbracaminte si incaltaminte second hand, activand in Europa de Est.

Compania are centrul in Slovacia, unde a deschis primul magazin in 2004.

In Romania, primul pas a fost facut prin deschiderea unui magazin in Timisoara, in luna martie a anului 2012.

Momentan avem 28 magazine in: Timisoara, Arad, Oradea, Cluj-Napoca, Targu Mures, Zalau, Baia Mare, Satu Mare, Medias, Baia Sprie, Marghita, Lugoj, Resita si Caransebes.
Obiectivul companiei este de a oferi clientilor imbracaminte de calitate la preturi mici si de a da posibilitatea unei experiente placute in achizitia de produse second hand. Folosirea articolelor second hand are un impact major asupra mediului inconjurator.