Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 600 €

Candidatul ideal

2 pozitii de economist:
- 1 economist debutant , absolvent 2018
- 1 economist specialist
Studii superioare finalizate, in domeniul economic (financiar-contabil);
Experienta de peste 2 ani in contabilitate;
Cunostinte solide privind legislatia în domeniul contabilitatiii;
Cunostinte foarte bune de MS Office;
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
Abilitate de a lucra cu termene limita;
Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului.
Persoana responsabila, punctuala, dinamica, orientata spre rezultate;

Descrierea jobului

Asigura operatiunile financiar-contabile zilnice in concordanta cu legislatia in vigoare;
Aloca pe centre de cost tranzactiile si operatiunile contabile pe care le gestioneaza;
Asigura inregistrarea contabila a cheltuielilor si veniturilor in conformitate cu procedurile interne si respectand legislatia in vigoare, inclusiv inregistrare impozite si taxe;
Verifica TVA-ul si intocmeste note contabile de inchidere TVA lunar;
Participa la intocmirea raportarilor semestriale si a situatiilor financiare anuale;
Verifica si pregateste componentele pentru conturile contabile alocate;
Asigura suport pentru intocmirea balantei de verificare, si a bilantului contabil;
Intocmeste diverse rapoarte financiare, utilizand date extrase din sistemul contabil si rapoarte operationale;
Isi insuseste si respecta politicile financiar- contabile si de control intern ale companiei precum si alte proceduri existente la nivelul companiei.

OFERTA:
Oportunitate pentru invatare, dezvoltarea profesională și actualizarea continuă a cunostintelor.
Lucru într-o companie multinationala în continua dezvoltare.
Sistem de salarizare atractiv: parte fixa si bonificatii functie de indicatori de performanta, tichete de masa, transport.

Descrierea companiei

Cersanit Romania este parte a CERSANIT GRUP din Polonia - producător si distribuitor important de echipamente pentru baie: plăci ceramice, obiecte sanitare, mobilier și accesorii pentru baie, căzi și cabine de duș, cu fabrici și operațiuni de business în Europa (Polonia, Rusia, Ucraina, Germania etc). In Romania grupul are o unitate de productie de obiecte sanitare si teracota in Roman; de la punctul de lucru din Voluntari sunt coordonate operatiunile de marketing, vanzare si distributie din tara si in tarile din Europa Sud (Ungaria, Balcani, Bulgaria). Pentru informaţii suplimentare puteţi accesa Adresa: Al. Plopilor, , Roman, Neamt; Contact:;