Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

2000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Wyser caută un profesionist cu experiență pentru un post nou creat de Environmental - Health and Safety Manager în cadrul unei companii multinaționale, unul dintre cei mai mari producători și furnizori de tehnologie auto la nivel global.

Localitate: Iași

Responsabilităţi:

  • Controlează si urmărește modul în care se aplică reglementările legislative în vigoare privind Securitatea și Sănătatea în muncă și normele de Protecție a Mediului de către toți angajații;
  • Implementează și îmbunătățește sistemul de management de mediu și întreaga activitate din domeniul protecției mediului pentru companie, în baza politicii și strategiei de protecție a mediului;
  • Acordă consultanță departamentelor din cadrul fabricii cu privire la reglementarile legislative în vigoare și normele privitoare la Securitate și Sănătate în Muncă și Protecția Mediului;
  • Monitorizează instruirea și informarea personalului tehnico-administrativ în probleme de Securitate și Sănătate în Muncă și Protecția mediului prin instructaj specific;
  • Supervizează cercetarea, înregistrarea, declararea și evidența accidentelor de muncă și a bolilor profesionale, a accidentelor tehnice și a avariilor, a incidentelor de mediu;
  • Auditează conformitatea utilajelor și echipamentelor din fabrica din punct de vedere al securității în exploatare, asigurând și interfața cu furnizorii specifici de echipamente;
  • Elaborează și gestionează, împreună cu șefii de departamente, lista cu dotarea echipamentelor de protecție a salariaților;
  • Asigură monitorizarea și atingerea indicatorilor de performanță E-H&S la nivel de fabrică;
  • Să asigure existența, actualizarea evaluării riscurilor E-H&S a locurilor de muncă din cadrul fabricii cât și închiderea acțiunilor planificate conform planului prestabilit;
  • Creează raportari trimestriale pentru Serviciul MQM privind starea sistemului de management de mediu și cheltuielile efectuate/realizarile în domeniul protecției mediului;
  • Coordonează activitatea de certificare a fabricii pe linie de E-H&S conform SR OHSAS 18001:2008 și aduce îmbunătățiri;
  • Se asigură că Sistemul de Management al Sănătăţii şi Securităţii Ocupaţionale este stabilit, implementat şi menţinut în conformitate cu prevederile din SR OHSAS 18001:2008.

Cerinţe :

  • Studii superioare tehnice;
  • 3-5 ani experiență relevantă în domeniul E-H&S într-un mediu industrial;
  • Experiență în coordonarea unei echipe;
  • Abilități puternice de leadership și de project management;
  • Abilitati de organizare si de rezolvare a problemelor;
  • PC skills (MS Office) – nivel avansat;
  • Limba engleză – nivel avansat.

Oferta :

  • Experiență de a lucra într-o companie axată pe Integritate, Excelență, Muncă în echipă și Responsabilitate;
  • Cooperare multi-disciplinară cu echipe internaționale;
  • Un mediu de lucru cu tehnologii inovatoare și moderne;
  • Pachet salarial motivant în concordanță cu experiența relevantă a candidatului.