Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

300 - 600 €

Candidatul ideal

CERINTE:

  • Experienta despre modul de administrare al unui magazin online;
  • Experienta in dezvoltarea si gestionarea magazinelor on-line;
  • Cunoștințe de bază despre tehnologiile web SEO;
  • Cunostinte temeinice de operare pe calculator (Word, Excel, Power Point) - nivel avansat;
  • Limba Engleza obligatoriu nivel mediu-avansat;.
  • Cunoștințe de marketing online (Google Ads, Facebook Ads);
  • Cunoștințe de bază despre produsele Google (Webmaster Tools, Analytics, etc.);
  • Experiență cu sisteme CMS (Wordpress, Prestashop, Magento, cscart, etc.)
  • Orientat catre client si catre rezultate;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Persoană analitică, orientată spre rezultate, disciplinată, ordonată seriozitate, spirit proactiv;
  • Aptitudini decizionale si de rezolvare a problemelor.

RESPONSABILITATI:

  • Cercetarea si analiza nevoilor clientilor in domeniul IT, sisteme securitate, automatizari;
  • Trasarea strategiei online a companiei in concordanta cu exigentele pietei;
  • Dezvoltarea si implementarea strategiei de expansiune online a companiei;
  • Management-ul website-urilor companiei (pentru e-shops si un site prezentare);
  • Analiza datelor obtinute din comertul online;
  • Gestionarea portofoliului de produse oferite online;
  • Colaborarea cu furnizorii de servicii optimizare SEO, solutii software si dezvoltare website;
  • Stabilirea si intretinerea relatiilor comerciale cu clientii existenti;
  • Dezvoltarea retelei de distribuitori;
  • Implementarea strategiei de vanzari si a politicii comerciale;
  • Supervizarea procesului de preluare si procesare a comenzilor;
  • Realizarea obiectivelor de vanzari si incasari ale companiei.

OFERIM:

  • Program flexibil: Luni - Vineri
  • Pachet salarial atractiv;
  • Laptop si Telefon de seriviciu;
  • Mediu de lucru armonios si abient placut;
  • Colegi tineri;
  • In functie de mijlocul de transport se poate deconta.