Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Candidatul ideal:

Echipa AnveloMag cauta un coleg pentru departamentul tehnic. Va putea contribui la dezvoltarea tehnica a site-urilor principale din portofoliu  si , care se afla in topul magazinelor online din Romania.
Reprezinta avantaj o experienta de cel putin 1-2 ani in acest domeniu pe o pozitie similara.

Descrierea jobului

CERINTE OBLIGATORII:

- Cunostinte solide PHP si baze de date MySQL
- Arhitectura MVC, platforme de E-Commerce (preferabil OpenCart)
- Dezvoltare Frontend pe baza unui framework (preferabil Bootstrap)
- Cunostinte bune HTML, CSS, JavaScript, JQuery, Ajax calls
- Integrare solutii 3rd party E-Commerce, API's & XML Feeds
- Cunostinte Google Analytics

REPREZINTA AVANTAJ:

- Cunostinte de Digital Marketing
- Cunoastere KPI E-commerce, Masurarea acestora
- Experienta in Grafica Web, programe dedicate

RESPONSABILITATI:
- Rezolvarea bug-urilor aparute in platforma dezvoltata in-house
- Dezvoltarea unor noi module si facilitati in cadrul platformei (back-end si front-end)
- Implementarea solutiilor 3rd party specializate pentru E-Commerce
- Optimizare scripturi si page-load pentru momente cu trafic ridicat

BENEFICII:
- Salariu fix: 2000 lei
- Bonusuri periodice in functie de performante
- Echipamente tehnice ultra-performante
- Mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere si cu ambitii
- Dezvoltare personala, accesul si utilizarea celor mai noi tehnologii si solutii de e-commerce

Descrierea companiei

Anvelomag are in acest moment ca obiect de activitate principal comertul electronic si solutii optimizate pentru acesta. Prin magazinele online si , aflate in topul e-commerce-ului romanesc, cu o cifra de afaceri de peste 1 milion de euro anual