Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Responsabilitati:

·Raspunde de respectarea regimului de foraj

·Este responsabil cu verificarea instalatiei de prevenire a eruptiilor, in conformitate cu procedura pentru aceasta operatie.

·Raporteaza orice eveniment neasteptat pe care-l intalneste in timpul operatiilor in legatura cu viteza de avansare, greutatea fluidului de foraj, pierderi de circulatie sau alte schimbari in gaura de sonda.

·Intocmeste raportul zilnic de foraj pe care-l prezinta Sefului de Sonda.

·ereaza cu instalatia de foraj cu repectarea regulilor de protectia muncii.

·Face exercitii de prevenirea eruptiilor cu membrii formatiei de foraj.

·Este responsabil cu scurtarea sau schimbarea pozitiei cablului de foraj.

·Se asigura ca toate operatiile se desfasoara in conditii de siguranta si cu echipament adecvat de protectia muncii.

Cerinte:

  • Curs calificare Sondor Sef
  • Certificat curs prevenirea si combaterea manifestarilor eruptive la sonda
  • Minim 4 ani experienta in pozitia de Driller.
  • Cunostinte tehnice de foraj-extractie  si reparatii sonde
  • Disponibilitatea de lucru in schimburi si deplasari
  • Cunostinte limba Engleza – constituie un avantaj