Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Romfilatelia, societatea specializată în editarea şi comercializarea mărcilor poştale româneşti angajează personal pentru funcţia de Documentarist:

Cerinţe:

- studii superioare

- cunoaşterea limbii engleze şi /sau franceze/germane/spaniole nivel avansat – cerinţă obligatorie

- cunoştinţe operare calculator (Word, Excel, Power Point)

- cunoştinţe de specialitate

- experienţa în domeniul editorial şi documentare (minim 5 ani) constituie un avantaj

- bogată cultură generală

- abilităţi de comunicare verbală şi scrisă, relaţionare, analiză, sinteză şi prioritizare a a sarcinilor

- capacitatea de lucru în condiţii de stres şi disponibilitate pentru program prelungit

- respectarea termenelor

- foarte bun spirit de observaţie, atenţie la detalii şi răbdare

- confidenţialitate

- atitudine pozitivă şi spirit de echipă

Descrierea postului de documetarist:

Atribuţii:

- se documentează în vederea obţinerii de date privind temele programelor editoriale de emisiuni timbre şi alte proiecte editoriale şi, după caz, face demersurile necesare către instituţiile de specialitate în scopul obţinerii de informaţii, materiale ilustrative şi a drepturilor de folosinţă a acestora

- verifică exactitatea conţinutului machetelor grafice

- elaborează textele de prezentare a emisiunilor de timbre în pliantele publicitare şi asigură corectura acestora

- elaborează textele de prezentare a produselor şi asigură corectura lor (limba română, şi dupa caz ,o limbă străină, engleză/franceză/spaniolă/germana)

- întocmeşte corespondenţa referitoare la documentarea pentru emisiunile de timbre repartizate de şeful serviciului şi elaborează situaţii periodice ale stadiului materialelor documentare şi ilustrative obţinute

- adună şi centralizează date şi imagini în legătură cu tematicile emisiunii de mărci poştale

Selecţia va consta într-un interviu şi test de limba engleză/franceza/germană/spaniolă.