Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Iași, Constanța, Timișoara

Coca-Cola HBC cauta profesionisti pentru a se alatura echipei! Posturi deschise la nivel national!

Coca Cola HBC România se angajeaza sa îsi creasca business-ul, contribuind la comunitatea locala si la dezvoltarea oamenilor. Pentru a creste si a deveni mai buni, e nevoie de o puternica capabilitate organizationala, dar si de persoanele potrivite in rolurile potrivite.

Ca membru al grupului Coca Cola Hellenic, facem parte din 28 de tari ce aduc bucurie pentru mai mult de 581 de milioane de oameni prin intermediul brandurilor, care sunt lider de piata si a activitatilor la care angajatii nostril participa în fiecare an.

Facem tot posibilul sa ne asiguram ca oamenii nostri se bucura de munca lor la fel de mult cum consumatorii se bucura de produsele noastre. Suntem la fel de pasionati in a scoate la iveala cei mai buni oameni, pe masura ce dorim sa obtinem rezultate. O investitie puternica în procesul de invatare si accentul pus pe talentul dezvoltat intern au dus la numeroase povesti de succes in Coca-Cola HBC România.

Cautam cei mai buni candidati sa se alature echipei noastre locale de vanzari ca si coordonatori ai distribuitorilor de cafea pentru a dezvolta brandurile noastre.

Vei avea un rol cheie în conducerea noului business, te vei focusa pe ofertarea noilor produse, construirea si mentinerea relatiilor cu distribuitorii nostri

Candidatii energici, entuziasti si bine organizati sunt bine-veniti sa aplice pentru a deveni membrii în echipa noastra.

Oferim oportunitati mari de crestere în cariera!

Responsabilitati cheie:

  • Identifici si selectezi, impreuna cu celelate functiuni din CCHBC, lista distribuitorilor pentru produsele de cafea
  • Mentii relatiile cu distribuitorii pentru:
    • a-i ajuta la cresterea si dezvoltarea afacerii de distributie
    • a te asigura ca procedurile si strategia comuna dezvoltata de CCHBC si distrubitor sunt respectate
  • Descoperi potentialuli de imbunatatire pentru fiecare distribuitor (ex. portofoliu, managementul creditelor, competia locala) si colaborezi cu distribuitorul/ ambasadorii de cafea pentru îmbunatatirea performantei în piata
  • Negociezi contractele cu distribuitorii
  • Te asiguri ca sunt implimenetate liniile directoare pentru fiecare canal in parte (activari, promotii)
  • Te asiguri ca planul BTL agreat este implementat
  • Contribui la raspandirea culturii cafelei si a valorilor în organizatiile distribuitorilor
  • Asiguri instrumentele necesare distribuitorilor pentru a asigura vanzarea (ex. asigurarea nivelului de stoc, gama larga de produse, support in introducerea noilor produse/ activitati la nivel POS)

Profilul cautat:

  • Experienta în vânzari
  • Experienta solida în lucrul cu distribuitorii pe diferite canale (Vending, HoReCa, office)
  • Intelegerea si cunostintele in piata de cafea reprezinta un avantaj
  • Engleza nivel mediu
  • Studii superioare finalizate
  • Carnet de conducere