Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Munchen, Sibiu

Candidatul ideal:

• Studii superioare in domeniul economic/tehnic;
• Experienta relevanta in logistica/planificare productie;
• Cunostinte avansate de lb. engleza - scris, vorbit;
• Cunostinte de lb. germana - constituie un avantaj;
• Bune abilitati de comunicare/relationare;
• Capacitatea de asumare a responsabilitatii;
• Capacitatea de a lucra in echipa;
• Personalitate organizata si spontana;
• Mod de lucru structurat.

Descrierea jobului:

• Planificare productiei in functie de comenzile primite de la clienti;
• Prelucrarea si prioritizarea comenzilor;
• Intocmirea planurilor de productie in functie de capacitatile de productie, resurse materiale si umane;
• Planificarea necesarului de materii prime, materiale si semifabricate;
• Intocmirea de rapoarte cu privire la situatia comenzilor, a stocurilor din depozit, a restantelor din productie, restantelor la livrari, situatia aprovizionarilor;
• Lansarea comenzilor in productie;
• Supravegherea livrarilor.