Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 600 €

Societate specializata in transport marfa international angajeaza dispecer/coordonator transport pentru exclusiv tura de noapte!!

Cerinte :
- Cunostinte operare PC nivel avansat
- Abilitati de planificare ,organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii,
- Experienta intr-o activitate similara in domeniul dispeceratului sau coordonare transport constituie un avantaj.
- Cunostinte de limba Engleza nivel avansat obligatorii!!! Cunostiinte de limba Germana constituie un avantaj!

- Disponibilitate lucru doar pe tura de noapte

Candidatul ideal:

Cunostinte limba engleza scris si vorbit obligatoriu
Bune abilitati de comunicare si negociere
Disponibilitate program de noapte
Orientare spre rezolvarea problemelor
Rezistenta la stres
Lucru in echipa

Descrierea jobului:

Intermediere transporturi internationale de marfa
Activitati specifice de expeditie/transport rutier de marfuri
Mentinerea relatiei cu clientii alocati in vederea onorarii comenzilor de transport primite
Administrarea relatiei cu furnizorii de transport ai companiei si negocierea tarifelor de transport cu acestia
Coordonarea camioanelor, verificarea pozitiei lor si respectarea conditiilor contractuale
Programarea si optimizarea rutelor, identificarea si informarea clientilor sau furnizorilor asupra celor mai eficiente rute din punctul de vedere al costurilor

Programul de lucru este doar tura de noapte!!!

Descrierea companiei:

Casa de expeditii cu masini proprii specializata pe curse express, in special cu microbuse de 1 to, dar si cu masini de to si 24 to.