DISPECER TRANSPORT Seminte oleaginoase si uleiuri

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Descrierea postului:

  • Tine legatura cu companiile de transport in vederea asigurarii zilnice a necesarului de mijloace de transport auto si CF pentru  efectuarea livrarilor programate.
  • Preluare comenzi auto/CF si centralizarea acestora, solicitare si avizare auto/CF in concordanta cu instructiunile de lucru interne.
  • Organizeaza si planifica sosirea mijloacelor de transport in corelatie cu planul de incarcare agreat intern
  • Urmareste pozitia mijloacelor de transport si avizeaza modificarile de program
  • Reglementeaza diversele situatii aparute pe parcursul transportului in vederea respectarii datei si orei de receptie/livrare
  • Urmareste primirea documentelor de transport care confirma receptia marfii
  • Verifica facturile de transport in vederea efectuarii platii
  • Corespondenta de afaceri engleza/romana
  • Realizare sarcini administrative specifice activitatii desfasurate in cadrul departamentului

Cerinte:

  • studii superioare
  • experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara si in special implicare in transport cereale si uleiuri vrac.
  • cunostinte excelente de calculator (WORD, EXCEL)
  • limba engleza nivel avansat
  • abilitati de comunicare si prezentare, spontaneitate, flexibilitate, rezistenta la stres, persoana organizata si atenta la detalii,
  • inclinare spre lucru in echipa