DISPECER TRANSPORT // PLANNER TRANSPORT

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Ștefan Zweig, Oradea

ROGESIL SRL cauta dispecer/planner cu experienta in transport rutier marfa

Activitatea se desfasoara in Oradea.

Se ofera:

- salarizare motivanta (in functie de experienta)

- laptop , telefon

- program flexibil

Cerinte:

- experienta minim 6 luni ca dispecer in firma de transport

- buna cunoastere a legislatiei privind timpii de lucru,

- cunoasterea rutelor din Italia si Germania

- limba engleza - avansat foarte important

- permis de conducere cat. B,

- cunostinte MS Office

- foarte bune abilitati de comunicare.

Responsabilitatile dispecerului::

- mentine legatura cu soferii,

- preia si urmareste executarea comenzilor de transport,

- avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii,

- optimizeaza costurile de transport,

- utilizeaza programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem,

- urmareste transporturile efectuate.