Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Bacău

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

800 €

Candidatul ideal

Experienta anterioara pe un post similar, minim 1 an;
Integru, serios, responsabil;
Cunostinte in utilizarea calculatorului (Word, Excel, e-mail, internet etc.);
Obligatoriu cunostinte de engleza si / sau germana nivel mediu / avansat;
Cunostinte de legislatie europeana in domeniul transportului rutier de marfuri;
Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;
Rezistenta la stres, initiativa proprie, capacitatea de a lua decizii si de a solutiona probleme, capacitate de lucru in echipa;
Abilitati de comunicare, analitice si organizationale;
Capacitatea de a coordona un numar alocat de camioane/soferi;
Cunoscator al geografiei Europei;
Utilizarea burselor de transport.

DESCRIEREA JOBULUI

Supravegheaza activitatea conducatorilor auto;
Primeste, confirma si urmareste comenzile de transport pana la executarea lor;
Gaseste solutii optime de desfasurare a transporturilor in concordanta cu timpii de condus si de odihna;
Optimizarea rutelor si a costurilor, achizitionarea vignietelor;
Proceseaza documente aferente activitatii de transport;
Tine legatura permanent cu partenerii nostri si ii informeaza in legatura cu derularea transporturilor;
Monitorizeaza alimentarile de carburant.

BENEFICII

Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru placut;
Instrumente de lucru de ultima generatie;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala;