Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Candidatul ideal

- studii superioare absolvite;
- experienta in activitatea de transport;
- cunostinte legislative in domeniul transporturilor;
- capacitate de comunicare si relationare foarte buna;
- cunoasterea limbii engleze

- abilitati dezvoltate de utilizare calculator
- persoana organizata, riguroasa, responsabila, dinamica;
- constituie avantaj: cunoasterea limbii franceze, ruse, italiene

Descrierea jobului

-identifica potentiali clienti pentru serviciile de transport si propune solutii de transport adaptate nevoilor clientilor;
-oferteaza si negociaza preturile si conditiile contractuale cu actuali si potentiali clienti;
-executa plasarea si urmarirea comenzilor de transport transmise de catre client;
-pastreaza legatura permanenta cu colaboratorii companiei de la inceputul si pana la incheierea transportului;
-organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei.
-urmareste costurile si cauta solutii in vederea optimizarii tuturor parametrilor;