Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Săsar

Se recruteaza si din

Baia Mare

Candidatul ideal

- studii superioare absolvite;
- experienta in activitatea de transport;
- cunostinte legislative in domeniul transporturilor;
- capacitate de comunicare si relationare foarte buna;
- cunoasterea limbii engleze sau germane;
- abilitati dezvoltate de utilizare calculator
- persoana organizata, riguroasa, responsabila, dinamica;
- constituie avantaj: certificatul pt. transport rutier national si international

Descrierea jobului

-identifica potentiali clienti pentru serviciile de transport si propune solutii de transport adaptate nevoilor clientilor;
-oferteaza si negociaza preturile si conditiile contractuale cu actuali si potentiali clienti;
-executa plasarea si urmarirea comenzilor de transport transmise de catre client;
-pastreaza legatura permanenta cu colaboratorii companiei de la inceputul si pana la incheierea transportului;
-organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei.
-optimizeaza rutele, comunica cu conducatorii auto pe tot parcursul cursei si ofera suport la cerere;
-urmareste costurile si cauta solutii in vederea optimizarii tuturor parametrilor;
-intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea si performantele flotei alocate
-instruieste si acorda suport conducatorilor auto cu privire la normele legale specifice activitatii si modul de completare si pastrare a documentelor;

Descrierea companiei

Compania ATP Transit, parte a grupului ATP Exodus, opereaza cu profesionalism si seriozitate pe piata de transport marfuri generale sau periculoase, în regim de camion complet sau grupaj.

Cautam in permanenta sa identificam solutii inovative si suntem intotdeauna pregatiti pentru a face fata provocarilor.

Oferim servicii de consultanta pe intreg procesul logistic prin intermediul departamentelor noastre de dispecerat si trafic, printr-o comunicare eficienta.

Credem ca totul este posibil atata timp cat exista o echipa de incredere, care lucreaza cu profesionalism si multa motivatie.

Te provocăm să faci un pas înainte în cariera ta alături de noi.