Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

Educatie si experienta
Studii universitare
Cunostinte de operare MS office si pachetul TMS
Limba engleza sau germana la nivel avansat
A doua limba straina constituie avantaj
Experienta intre 3 si 5 ani ca dispecer in transport international
Cunostinte bune de geografie europeana, respectiv de legislatie rutier

Abilitati:
Punctualitate
Adaptabilitate
Rezistenta la stres
Abilitati foarte bune de comunicare
Persuasiv
Spirit de echipa
Focusat pe rezultate
Cunostinte bune de operare PC

Descrierea jobului

Iti doresti sa lucrezi pentru unul din liderii transportului de pe piata Olandeza? Cautam o persoana tanara, dinamica care doreste o cariera in acest domeniu si este dispusa sa se relocheze in Olanda pentru a face parte din echipa noastra.

Responsabilitati:

  • Sa cunoasca si sa respecte prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
  • Coordonare, urmarire si indrumare soferi /transport
  • Sa programeze si sa optimizeze rutele astfel incat sa obtina un parcurs km/gol cat mai mic;
  • Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenii ceruti de standardele firmei;
  • Sa optimizeze costurile legate de transport.

Beneficii:

  • Contract individual de munca olandez
  • Trainninguri profesionale
  • Ambianta si mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere profesioniste
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
  • Dezvoltarea abilitatilor de lucru in echipa
  • Dezvoltarea capacitatilor de comunicare, negociere si vanzare
  • Suport, intelegere, apreciere si corectitudine in evaluarea performantelor
  • Stabilitate, loialitate si siguranta locului de munca

  • Interviu online
  • What makes you a successful transport planner?
  • What was your greatest challenge when you started in this field?