Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

EBC HR Solutions este în căutarea unui DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL pentru o importanta companie prezenta pe piata din anul 2007, ce ofera produse si servicii medicale de cea mai buna calitate clientilor sai.

Cerinte:

- Studii finalizate – Medii sau superioare
- Experienta de 3 – 5 ani pe un post similar
- Reprezinta avantaj experienta directa ca dispecer pentru sprintere de  3 . 5 tone.
- Bune cunostinte de limba engleza sau a unei limbi straine de larga circulatie
- Cunostinte medii operare PC
- Cunostinte solide ale conventiei CMR
- Cunoasterea hartilor administrative si rutiere ale tarilor din Europa
- Curs finalizat de coordonator transporturi – Reprezinta avantaj

Responsabilitati / Realizari:

- Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de transport din compartimentele pe care le gestioneaza.
- Pastreaza legatura cu soferii din compartimentele pe care le gestioneaza.
- Coordoneaza soferii in vederea efectuarii curselor in cel mai scurt timp si cu buget redus
- Raspunde prompt cererilor primite din partea colaboratorilor
- Verifica buna efectuare a curselor
- Colectarea de la subcontractori a documentatiei necesare (CMR, foi parcurs,etc ).

Oferta:

- Salariu fix competitiv;

- Bonusuri in functie de rezultate

  • Interviu online
  • Pozitia se adreseaza persoanelor cu experienta in coordonarea transporturilor pentru Sprintere de 3 . 5 tone, este si cazul dvs ?
  • Care sunt asteptarile dvs salariale ?