Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Chitila

Se recruteaza si din

București

Pentru clientul sau, o companie multinationala din domeniul logistic, leoHR recruteaza:

Dispecer transport - Chitila, Ilfov

Responsabilitati:

  • Responsabil de organizarea eficienta a activității de transport, respectând cerintele companiei și cerințele legale;
  • Responsabil de verificarea cursei de plecare si sosire conform normelor interne;
  • Responsabil de asigurarea livrărilor la ora planificata;
  • Urmărește în timp real respectarea orelor de descărcare, poziția pe ruta, incidentele semnalate de sistemul GPS;
  • Responsabil de atingerea targetului (consum, km planificați);
  • Tine evidenta autorizatiilor specifice;
  • Monitorizează, emite si transmite rapoarte periodice cu privire la activitatea departamentului Transporturi.

Cerinte:

  • Experienta de minim 2 ani in activitatea de dispecerat in domeniul transporturilor;
  • Reprezinta un avantaj experienta in domeniul administrativ- logistic;
  • Cunoștințe temeinice de legislație transport;
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office, sisteme ERP;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Permis de conducere;
  • Atitudine orientata spre rezolvarea problemelor;
  • Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;
  • Disponibilitate de a lucra in schimburi.

Beneficii oferite:

  • Oportunitatea de dezvoltare alături de o echipa de profesionisti.