Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză, franceză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Târgoviște

CAUTAM:
Studii superioare finalizate;
Experienta minima de 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de dispecer;
Cunostinte de limba engleza;
Operare PC - nivel avansat, Excel obligatoriu nivel avansat;
Cunoasterea pietei de transport;
Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor;
Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut;

Experienta in lucru cu bursa de transport;

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Preluarea comenzilor de la client;
Planificarea comenzilor de transport;
Gruparea optima a comenzilor primite de la clienti / zone/ camioane astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen ) si totodata incadrarea costului in buget;
Identificarea solutiilor optime de transport;
Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii;
Mentinerea relatiei cu clientii;
Mentinerea relatiei cu furnizorii;
Gasirea de noi transportatori si negocierea tarifelor;
Optimizarea costurilor de transport;

OFERIM:
Salariu competitive, asigurare medicala privata, telefon;
Mediu de lucru tanar, placut, foarte dinamic;
Stabilitate si posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o firma in plina dezvoltare;