Acest job nu mai este activ.

Adresa/ adresele jobului

Oradea

Candidatul ideal

  • Persoană cu experienţă în dispecerat transport intern şi internaţional
  • Cunoaşterea legislaţiei şi a normelor internaţionale cu privire la transporturi
  • Cunoaşterea limbii engleze scris şi vorbit la nivel avansat
  • Cunoaşterea mai multor limbi străine constituie un avantaj
  • Abilităţi de operare PC - MS Office, Internet, Bursa Transport şi altele
  • Persoană organizată, orientată către rezultat şi performanţă, cu bune abilităţi de comunicare şi negociere
  • Persoană cu adaptabilitate, flexibilitate şi rezistenţă la stres, cu atitudine proactiva şi constructivă
  • Bun cunoscător al geografiei Europei

Descrierea postului

  • Să cunoască şi să respecte prevederile legale cu privire la circulaţia pe drumurile publice, în trafic intern şi internaţional de mărfuri
  • Să întocmească şi să obţină toate documentele necesare pentru circulaţia legală pe drumurile publice a autovehicolelor de transport marfă în trafic intern şi internaţional
  • Să se asigure că înainte de plecarea în cursă, şoferii au la bord toate documentele necesare
  • Să preia cererile de ofertă şi comenzile de transport din partea clienţilor
  • Să administreze şi să confirme executarea comenzilor de transport
  • Să dezvolte portofoliul de clienţi
  • Să programeze şi să optimizeze rutele
  • Să organizeze transporturile în cele mai bune condiţii, cu respectarea calităţii şi termenelor cerute de standardele firmei
  • Să verifice în avans, înainte de transmiterea comenzii de transport către şofer, condiţiile necesare efectuării cursei în deplin legalitate
  • Să optimizeze costurile legate de transport
  • Să protejeze interesele angajatorului său acționând cu bună-credință

Oferta (bonusuri, beneficii)

  • Pachet salarial motivant
  • Condiţii de muncă deosebite
  • Oportunităţi de dezvoltare a carierei