Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română, engleză, spaniolă

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Firma de transport SC MATY EXPRESS SRL angajeaza dispecer transport.

Cerinte:
- experienta in domeniu minim 2 ani (cunostiinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei)
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres
- Bun negociator
- Abilitati de negociere a pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie
-Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme
- Fire analitica si abilitati de comunicare
- Engleza si/sau spaniola reprezinta avantaj
- Cunostinte operare MS Office, Internet, burse de transport
- cunoasterea timpilor de conducere si a modului de incarcare a marfurilor

Descrierea postului:
-intermedieri
- incarcare marfa tir
-preluare si procesare comenzi
-optimizarea costurilor
-intocmire rapoarte
-organizarea transporturilor cat mai eficient
-mentinerea legaturii cu soferii / colaboratorii

Oferta (bonusuri, beneficii)
- pachet salarial motivant
- oportunitati de dezvoltare a carierei