Detalii loc de munca

Coordonator transport marfa intrernational

Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

Cerințe:
- Lb Engleza -- mediu-avansat
- Cunostinte PC (Office; Outlook)
- orientare catre nevoile clientilor
- experienta grupaje reprezinta un plus
- Limba maghiara reprezinta un plus
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- disponibilitate pentru program prelungit
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
Condiții:
Oferim pachet atractiv, cu bonusari trimestriale in functie de realizari, lucrul intr-o echipa tanara si foarte dinamica. Posibilitati de avansare in viitor.
Responsabilități:
- Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor
- Primirea si confirmarea comenzilor de transport
- Planificarea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti
- Organizarea traseeleor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatiii si termenelor cerute de standardele firmei
- Optimizeaza costurilor legate de transport
- Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.
- Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful sau ierarhic.
-Deconturile curselor in derulare.