Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Echipa noastra de Logistica este in cautarea unor colegi noi, pe postul de Dispecer transport, pentru locatiile noastre din Bucuresti si Pitesti.

Scopul postului este acela de a asigura administrarea bazelor de date referitoare la activitatea logistica de distributie si depozitare din locatiile companiei, pentru monitorizarea parametrilor cheie ai activitatii si controlului incadrarii in costurile bugetate.

Responsabilitatile principale vizeaza:

  • Creearea si actualizarea zilnica a rutelor de livrare pentru a doua zi, in concordanta cu necesarul si disponibilul de soferi/masini.
  • Administrarea bazei de date a aplicatiei Roadnet, respectiv geocodarea corecta a clientilor noi.
  • Monitorizarea activitatii de distributie si corectarea in timp util a eventualelor deviatii de la routing-ul stabilit.
  • Asigurarea suportului necesar departamentelor de Vanzari TT si IKA,  in vederea  analizarii planning-ului agentilor, asezarea geografica si rutarea pe zile a comenzilor, eficienta rutei agentilor, respectiv rutelor de livrare.
  • Monitorizarea, calcularea si transmiterea lunara a datelor referitoare la eficienta rutelor de livrare, in conformitate cu indicatorii de performanta.

Daca,

... ai experienta de minim 1 an pe o pozitie similara

... ai  cunostinte bune de utilizare a pachetului MS Office(Excel) si cunosti limba engleza la nivel mediu

....si disponibilitate pentru lucru in 2 schimburi

Atunci asteptam cv-ul tau cat mai curand posibil!

  • Interviu online
  • Acest post implica un program de lucru in 2 schimburi, respectiv schimburile 1 si 2. Este ok pentru dumneavoastra acest program?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra in ceea ce priveste locul de munca pe care il cautati? Aici puteti face referire la conditiile de lucru, echipa, salariu, beneficii importante pt dvs., etc,.