Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Descrierea jobului

  • Verificarea prin intermediul sistemelor video a situaţiilor din locaţii (live sau, după caz, prin accesarea înregistrărilor) şi raportarea celor constatate;
  • Indentificarea cât mai rapidă a cauzelor care au generat activarea sistemelor de securitate şi urmarea procedurilor specifice;
  • Colaborarea constantă cu personalul din teren, pentru identificarea şi soluţionarea problemelor sesizate;
  • Raportarea zilnică a activităţii către superiorul ierarhic;
  • Completarea registrelor specifice activităţii de dispecerat;
  • Program de lucru in ture, de zi si de noapte;

Beneficiile Jobului:

  • Posibilitea de a participa la cursuri de pregătire organizate în cadrul societăţii;
  • Calificare gratuită pentru persoanele care nu deţin atestatul de dispecer;
  • Participarea la team-buildinguri şi excursii organizate în cadrul societăţii;
  • Mediu de lucru deschis, orientat către dezvoltarea angajaţilor;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Implicarea într-un proiect inovativ care urmăreşte dezvoltarea şi implementarea unor noi soluţii pentru îmbunătăţirea serviciilor de securitate.

Candidatul ideal:

  • bune abilităţi de comunicare (uşurinţă, claritate, coerenţă în exprimare);
  • seriozitate, asumarea responsabilităţilor;
  • flexibilitate, iniţiativă;
  • loialitate, spirit de echipă;
  • orientare către sarcini, rezistenţă la stres şi oboseală, respectarea termenelor de realizare a sarcinilor şi prioritizarea acţiunilor;
  • atenţie distributivă, capacitate de sinteză ridicată, viteză de reacţie, promptitudine.

Constituie un avantaj:

  • experienţa în lucrul cu sistemele de securitate dintr-un dispecerat (accesarea înregistrărilor video şi a programelor specializate de dispecerat);
  • experienţa în probarea incidentelor prin utilizarea sistemelor de securitate (identificarea înregistrărilor şi evenimentelor relevante pentru investigaţie);
  • calificarea pentru exercitarea funcţiei de Dispecer;
  • limba Engleză.