Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română, engleză, sârbă

Adresa/ adresele jobului

221 Calea Șagului, Timișoara

Se recruteaza si din

Timișoara

Descrierea postului:

- Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea zilnica de transport international in spatiul comunitar si extracomunitar cu respectarea calitatii si termenelor cerute de clienti;
- Coordoneaza intr-un mod eficient activitatea soferilor autocamion in spatiul comunitar si extracomunitar cu respectarea instructiunilor, procedurile de lucru ale companiei si a reglementarilor legislative in vigoare;
- Urmareste incadrarea in indicatorii logistici stabiliti prin politica firmei;
- Proceseaza documentele de transport;
- Ţine evidenţa documentelor de transport.

Cerinţe:
- Studii superioare ( Facultatea de Management in productie si transporturi - constituie avantaj);
- Cunostinte solide de legislatie transport;
- Experienta minim 1 an intr-o functie similara;
- Limba engleza - avansat, germana - constituie avantaj,

 - Abilitati negociere;
- Confidenţialitate, loialitate;
- Abilitati de comunicare, planificare si organizare a activitatilor;
- Rezistenta la lucrul sub stres.

Oferta beneficii:
- Salarizare deosebita;
- Loc de munca stabil, la una din cele mai performante companii de profil din Romania;
- Instruire teoretica si practica.