Detalii loc de munca

Dispecer - expeditor transport international

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Salariu net pe luna
500 - 1000 €
Posturi disponibile
2

Cautam colegi noi pentru posturi de dispeceri/expeditori internationali transport marfa in Europa.

Descrierea postului:

- cauta incarcari pentru masinile de 3,5 si 22 tone MTMA - 4 masini

- calculare si negociere preturi, calculare trasee

- calculeaza dimensiunile marfurilor pentru aranjarea cat mai eficienta in masini

- tinut legatura cu soferii si clientii in vederea unei bune desfasurari a transporturilor

- intra in contact cu noii clienti care ne solicita transporturi pentru a afla nevoile exacte

Candidatul ideal:

experienta minim 1 an pe post similar - constituie avantaj, dar nu este un criteriu eliminatoriu

- cunoasterea hartii administrative si rutiere a tarilor din Europa - constituie avantaj

- cunostinte bune operare PC

- limba engleza mediu/avansat

- persoana ordonata, atenta la detalii si organizata  pentru a face fata mai multor sarcini in acelasi timp

- bun negociator cu abilitati de persuasiune

- initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate

- spirit de echipa si planificare

- orientare catre client

- dornic de dezvoltare

  • Interviu online
  • Te vezi discutand zilnic cu diverse persoane telefonic sau prin email incercand sa le oferi o solutie cat mai potrivita nevoilor lor?
  • Esti genul de persoana care simte satisfactie cand rezolva diverse probleme? Daca da, scrie-ne te rog un scurt exemplu de problema rezolvata.