Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Oradea

CANDIDATUL IDEAL:
• Experienta anterioara intr-un post similar, minim 1 ani;
• Studiile superioare /medii;
• Cunostinte a legislatiei europene in domeniul transportului rutier de marfuri;
• Cunostinte de limba englaza avansat;
• Permis de conducere cat. B;
• Cunostinte avansate de operare PC, lucrul cu bazele de date in Excel;
• Persoana disciplinata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;
• Rezistență la stress, inițiativă proprie, capacitatea de a lua decizii și de a soluționa probleme în mod independent;
• Abilități analitice și organizaționale, meticulos, atent la detalii, abilitatea de a comunica și negocia eficient, abilitatea de a lucra in echipa;
• Atitudine pro-activa in indeplinirea sarcinilor, orientat catre rezultat cu respectarea termenelor limita;
• Disponibiltate pentru program prelungit;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
• Planifica, organizeaza si controlezaza transporturile de marfuri pentru flota proprie cat si cele efectuate de terti-prestatori;
• Optimizeaza rutele pentru maximizarea veniturilor si reducerea costurile de transport, km/gol;
• Tine legatura cu furnizorii de transporturi, urmarind mentinerea/creearea relatiilor de colaborare cu acestia;
• Coordoneaza si urmareste in detaliu efectuarea curselor, tinand legatura cu partile impilcate - dispeceri, soferi, transportatori;
• Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi;
• Culege si utilizeza informatiile relevante in activitatea de transporturi, logistica;
• Respecta procedurile interne de contactare a colaboratorilor, de negociere, de emitere, preluare a comenzilor de transport;
• Ţine evidenţa documentelor aferente curselor efectuate si emite facturile in baza contractelor de transport;
• Pastreaza secretlele de serviciu conform normelor interne;
• Mediu de lucru dinamic intr-un colectiv bine sudat;
• Pachet salarial motivant.