Dispecer Auto - Transport international si intern

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Alexandriei, Bragadiru

Se recruteaza si din

Bragadiru, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Candidatul ideal

Abilitati de negociere
Seriozitate si punctualitate
Aspect placut / prezenta profesionala
Abilitati de comunicare
Rezistenta la stres
Disponibilitate pentru program de lucru prelungit
Capacitate de lucru in echipa
Responsabilitate, initiativa, flexibilitate

Descrierea jobului

1)Bun cunoscator al hartii rutiere si administrative a Europei
2)Gestioneaza activitatea de transporturi comunitare astfel:
- Preluarea comenzilor de la clienti si generarea comenzilor de transport
- Mentinerea legaturii atat cu transportatorii cat si cu furnizorii
- Intocmirea comenzilor de transport si gestionarea documentelor de transport primite (comanda confirmata, asigurare de marfa, licenta de transport, alte licente sau documente prevazute de legislatiile statelor in care isi desfasoara activitatea conducatorul auto sau pe care le tranziteaza),
- Transmiterea detaliilor despre transport (loc incarcare / descarcare, tipul marfii, etc.) conducatorilor auto si mentinerea legaturii directe cu acestia,
- Confirmarea si planificarea curselor catre furnizori ( in sistemul electronic corespunzator sau pe mail)
3) Monitorizeaza atent a contractele si a clauzelec acestora astfel incat sa fie gestionate in cel mai eficient mod, cererile si ofertele si sa se calculeze varianta cea mai potrivita pentru ambele parti
4) Intocmeste raportari saptamanale in atentia conducerii societatii cu expunerea activitatii prestate si propuneri de imbunatatire a acesteia.
5) Planifica cursele masinilor care efectueaza transport comunitar
6 ) Indeplinirea obiectivelor de profitabilitate.
7) Cunoasterea la nivel conversational scris / vorbit - business – limba engleza

Descrierea companiei

   Infiintata in anulINTERPID ., cu un capital integral privat, are ca activitate de baza transportul intern si international bitum rutier de productie externa. Satisfacerea cererilor beneficiarilor, armonizarea cu normele internationale, reducerea costurilor prin folosirea de camioane performante sunt repere ale calitatii in societatea noastra. Activitatea noastra este orientata spre client, si adaptata fiecarui client in parte. Pe langa activitatea de transport general de marfuri, compania activeaza Vanzarea si Transportarea de filer de calcar, ciment de productie interna.