Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Pașcani; Bistrița; Puchenii Mari

2 pozitii disponibile: Bistrita, Puchenii Mari, Pascani

Candidatul ideal

• Cunoasterea unui editor de text (Word); operarea cu o baza de date (Excel);
• Cunostinte navigare Internet, setare conexiuni;
• Studii medii in domeniul tehnic
• Cunoasterea unei limbi straine (engleza mediu);
• Orientare catre atingerea rezultatelor asteptate de managementul societatii
• Capabil de a respecta termenele şi de a putea rezolva un volum mare de muncă
• Adaptabil la program flexibil • Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt

Descrierea jobului

• Transmite sesizarile catre echipele mobile si monitorizeaza modul de rezolvare a acestor sesizari;
• Furnizeaza informatiile privind serviciile actuale ale companiei si/sau partenerilor acesteia la cererea abonatului
• Informeaza sefului direct in legatura cu orice problema care apare, tinandu-l la curent cu activitatile derulate
• Intocmeste rapoarte cu privire la activitatea sa si a echipelor de pe teren.
• Preia ticketele de service
• Analizeaza si aloca tickete dupa caz, echipelor de service si/sau Administratorilor de retea
• Escaladeaza problemele clasificate catre departamentele de suport centrale
• Programeaza interventiile cu clientii pentru service
• Se asigura de rezolvarea problemelor si raporteaza neregulile catre Coordonatorul Tehnic Local