Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ciorogârla

Se recruteaza si din

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1500 €

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice: Inginer Construcții Industriale si Civile
  • Operare pe calculator: Microsoft Office –Excel si Word – nivel avansat
  • Operare AutoCad
  • Experiența in proiecte de construcții civile si/sau industriale, infrastructura – minim 3 ani
  • Experiență de lucru pe șantier
  • Experiența in dezvoltarea colaborării cu beneficiarii proiectelor de la faza de preluare lucrare pana la încheierea acesteia,
  • Experiența in managementul contractorilor: alegere, negociere, urmărire, realizare lucrare, finalizarea lucrării;
  • Experiența in mentenanța construcțiilor industriale/rezidențiale
  • Engleza
  • Permis de conducere

Descrierea jobului

  • Studiază caietul de sarcini si se pronunța asupra posibilităților tehnice si economice de realizare ale lucrării,
  • Participa la întocmirea ofertei tehno-economice a lucrării,
  • Coordonează planificarea activității pe faze si operațiuni, întocmirea graficului de execuție detaliat cu încadrarea in termenul si bugetul încredințat pentru efectuarea lucrării
  • Supervizează activitatea șefilor de echipa care asigura realizarea lucrărilor, precum si activitatea subcontractorilor, reprezentând societatea in relația cu aceștia
  • Participa la ședințele de producție organizate la sediul central sau pe șantier
  • Analizează si monitorizează săptămânal: graficele de lucrări, planurile de acțiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apară, planul de aprovizionare, programul de lucru al proiectelor gestionate
  •  Asigura managementul comunicării prin coordonarea întregului flux de informații care intra sau iese din proiect (către beneficiar, proiectant, consultanți, subcontractori, autorități publice, companie)
  • Coordonează in permanenta relațiile cu subantreprenorii, clienți, beneficiari pentru rezolvarea in timp util si in bune condiții a tuturor problemelor apărute pe parcursul desfășurării activității
  • Asigura încadrarea in bugetul încredințat pentru efectuarea lucrărilor, prin urmărirea cheltuielilor efectuate sau preconizate a se efectua
  • Verifica si validează calculații de preț pentru anumite activități si post calcule ale activităților proiectelor
  • Cunoaște piața construcțiilor (materiale, furnizori, prestatori de servicii in domeniul construcțiilor)
  • Participa la toate evenimentele proiectelor (recepții pe faze determinante, recepții parțiale sau finale, inclusiv recepția lucrărilor subcontractanților) asigurând pregătirea adecvata a acestora
  • Înștiințează beneficiarii cu privire la îndeplinirea condițiilor de recepție la terminarea lucrărilor si recepția finala
  • Urmărește ca pana la data agreata a fiecărei luni, situațiile de lucrări sa fie întocmite si înaintate spre aprobare
  • Urmărește transmiterea la sediul societății a situațiilor de lucrări pt proiectele gestionate, acceptate de beneficiar, pentru facturare, pe luna precedent
  • Vizează situațiile de lucrări si facturile subcontractorilor

Beneficii oferite:

         Daca  te vei alătura companiei noastre:
         • vei face parte dintr-o echipa tânără, dinamica si competitiva;
         • iți vei desfășura activitatea într-un mediu de lucru plăcut si antrenant;
         • înveți si lucrezi alături de profesioniști;
         • ideile si inițiativele tale sunt încurajate si apreciate;
         • vei beneficia de numeroase oportunități de dezvoltare individuala si profesionala.