Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1000 €

- studii: medii/superioare

- experiență în vânzări : minimum 5 ani pe profil vânzări vopsele sau similar produse industriale

- locatii: Moldova, Transilvania sau Sudul României preferabil din Cluj, București, Iași

- permis conducere cat B. - limbi străine : engleza nivel conversație

- disponibilitate pentru program prelungit

- abilități de comunicare, utilizare PC (Excel, Office)

  1. Descrierea postului

  1. Scopul general al postului

Coordonarea activitati de vânzări vopsele industriale în conformitate cu politica comerciala  a firmei.

  1. Obiectivele postului

  • Realizarea cifrei de vânzare și a profitului din vânzari în zona de acoperire în fiecare lună

  • Coordonarea intregii activitati de vanzari, relatia cu clientii  si distribuitorii etc.,

  • realizarii planului de vanzari, cu asigurarea unui echilibru al costurilor operationale. sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului

  • Coordonează zona pe care în subordine ca pe un centru de profit.

  • Stabileste strategii specifice fiecărui client pentru implementarea procedurilor comerciale.

  • Stabileşte relaţii de dezvoltare cu noi parteneri, clienţi etc.

  • Urmăreşte permanent activitatea concurenţei în zona.

  • Realizează şi transmite periodic raportări către Directorul Comercial .

  • Propune planuri de acţiune în vederea creşterii vânzărilor şi a obţinerii de profit în zonă. responsabilitatilor postului

  1. Privind relatiile interpersonale / comunicarea:

  • Menţine în permanenţă legătura cu clientii, cu distribuitorii.

  • Răspunde de corectitudinea informaţiilor furnizate , către toate departamentele din firmă cu care colaborează, precum şi către toţi partenerii şi clienţii.

  • Asigură un cadru optim pentru menţinerea unor relaţii bune între conducere şi client.

In raport cu obiectivele postului:

  • Răspunde de realizarea planului de vânzări în zona acoperită.

  • Răspunde de buna desfăşurare a procesului de vânzare la nivelul zonei coordonate.

  • Răspunde de calitatea raportărilor periodice privind activitatea în zona acoperită.

  • Salarizare competitiva, in functie de rezultatele evaluarii, grilei de bonusare.