DIRECTOR VANZARI HoReCa

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Candidatul ideal

- Experienta si rezultate dovedite in domeniul HoReCa
- Abilitati manageriale, capacitate de organizare si incadrare in termene
- Bune abilitati de comunicare, de negociere si leadership
- Orientare spre rezultate, initiativa, creativitate, persoana responsabila
- Studii superioare

- Capacitate de analiza, interpretare corecta a datelor, asumarea deciziilor
- Capacitate de a superviza si motiva o echipa
- Reactii corespunzatoare in situatii de competitie, de provocare sau de presiune.

Responsabilitati:

- Asigura derularea activitatii diviziei HoReCa

- Dezvolta si coordoneaza echipa de vanzari HoReCa
- Dezvolta strategii de vanzare, analizeaza concurenta si propune solutii de dezvoltare si imbunatatire
- Elaboreaza rapoarte periodice privind situatia clientilor si a proiectelor in derulare
- Urmareste incasarile de la clienti, urmareste realizarea targetului propus
- Este principalul responsabil de implementarea strategiei comerciale si atingerea indicatorilor de buget agreati
- Stabileste obiective de performanta, obiective privind costurile si planificarea strategica pentru activitatile de vanzari

- Raspunde de  performantele activitatii desfasurate.

- Dezvolta si monitorizeaza strategii de vanzari pentru clienti de tip HoReCa
- Directioneaza echipa de vanzari in atingerea obiectivelor de vanzari individuale si colective.

Oferim:

Pachet salarial atractiv;

Premiu performanta;

Asigurare medicala privata;

Bonuri de masa;

Masina de serviciu, laptop, telefon;