Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Suntem o companie ce activeaza de 15 ani în domeniul producției si distribuției de accesorii pentru industrie si construcții. Ne dezvoltam in Romania, suntem producatori, importatori si distribuitori. Daca vrei sa te alaturi echipei noastre, noi ne dorim ca tu sa ai urmatoarele calitati:

- Atitudine pozitivă, prezenţă placută, capacitatea de a stabili relaţii interpersonale;
- Experienta in vanzari consumabile industrie, materiale constructii;
- Abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
- Flexibilitate, deschidere la schimbare şi la nou;
- Iniţiativă, imaginaţie, spirit antreprenorial;
- Consecvenţă, ambiţie si putere de muncă;
- Studiile superioare prezinta avantaj;
- Permis de conducere categoria B, disponibilitate de a face deplasări;

Responsabilitati:

Elaboreaza strategia pe termen lung a departamentului de vanzari in vederea cresterii cotei de piata si o supune spre aprobare Directorului General;
Elaboreaza si supune aprobarii, bugetul de venituri si cheltuieli aferent diviziei din subordine;
Asigura implementarea strategiei de vanzari in punctul de lucru, analizeaza evolutia vanzarilor la nivel global si individual;
Stabileste targetele de vanzari si indicatorii de performanta la nivel de punct de lucru si pentru fiecare echipa in parte;
Evalueaza piata, estimeaza cererea si previzioneaza volumul vanzarilor;
Monitorizeaza, analizeaza datele, si adopta măsuri de îmbunătăţire continuă;
Intocmeste rapoartele de vanzari si de activitate specifice departamentului;
Prospectarea pieţei si identificarea de clienti noi;
Dezvoltarea relatiei cu clientii din portofoliu;
Indeplinirea planului de vânzări si incasari;
Vizitarea clientilor conform unui plan zilnic de rute ;
Administarea vanzarii (rapoarte, contactari zilnice);

Cerinte

Experienta manageriala – coordonare echipe si gestionare bugete in companii nationale minim 2 ani;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv corelat cu performantele;
Traininguri de specialitate;
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Maşină de serviciu;
Telefon mobil;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
Atmosferă placută de lucru intr-o echipa tanără, dinamică si ambiţioasă.