Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 800 €

Cerințe

Studii superioare tehnice ( TCM, Automatică-POLITEHNICA,etau economice cu specializare comert, marketing , finante .
Experienţa în  domeniul vanzarilor  de masini, utilaje, confectii metalice minim 5 ani ;
Experienţă în ofertare si logistica (poziţie similară a postului director comercial /inginer specialist  in vânzări la o firmă cu profil comparabil cu cel al POP INDUSTRY SRL) şi/sau în execuţie ;
Cunoştinţe limbi straine – engleza, germana, italianaonstituie un avantaj ;

Capacitate de analiză tehnică și comercială a informațiilor din piață

Cunoştinţe solide operare PC (Word, Excel, Power Point) ;
Seriozitate , Capacitate de muncă ridicată (inclusiv în situatii limita ) ;
Inteligenţă Nativă, Simţ Tehnic, Capacitate de Memorare, Sinteză şi Analiză ;

Personalitate energică şi flexibilă ;
Capacitate rapidă de asimilare cunoştinţe tehnice noi ;
Înalte criterii etice, morale, caracteriale ;

Abilități de coordonare a echipei ;

Capacitate bună de comunicare, relaționare si negociere

Permis de conducere categoria B

Responsabilități

Coordonarea echipei de vânzări ;
Coordonează relația cu furnizorii ;

Coordoneaza compertimentul logistic
Identificarea de noi clienţi ;
Creşterea cotei de piaţă a produselor importate şi distribuite de către Angajator ;
Descrierea sarcinilor / atribuţiilor / activităţilor postului
Realizează planul lunar de vânzări.;
Verifică/Realizează oferte pentru clienţii potenţiali şi cei existenţi / Întocmeşte oferte tehnico-comerciale pentru produsele aflate in portofoliul de vanzari  ale angajatorului ;
Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor / serviciilor în zona în care acţionează.
Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora, urmăreşte continuu contractele şi performantele clienţilor din portofoliu.
Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenţa, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
Urmăreşte încasarea comenzilor/bonitatea clienţilor şi face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amânări de plată pentru clienţii fideli.
Execută orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct in vederea realizarii  strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.

Beneficii

-Pachet salarial personalizat, format din: salariu fix negociat, în funcție de experiența în domeniu; parte variabilă, în funcție de atingerea și depășirea target-ului agreat; alte categorii de bonusuri avansate se discută după un an sau după atingerea target-ului alocat pentru un an

-Lucru într-o echipă tânără și dinamică