Inginer / Maistru in Constructii

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

62 Strada Voinicenilor, Târgu Mureș

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

2000 €

Atlas Sport, companie cu peste 13 ani experienta in constructii, specializata in constructia de Baze Sportive angajeaza Inginer/Maistru in constructii.

Responsabilitati si sarcini:

Scopul general al postului este conducerea Departamentului Tehnic, coordonarea si asigurarea intregului proces de productie in vederea realizarii productiei planificate in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale firmei.

- Planifica activitatea Departamentului Tehnic, distribuie in modul cel mai util resursele umane, materiale si partea de mecanizare pentru o excelenta desfasurare a activitatii departamentului; raspunde de impartirea resurselor la timp, . sa nu existe pauze pe santiere datorate unei organizari deficitare.
- Elaboreaza, stabileste si pune in practica politica firmei in executie
- Raspunde de implementarea si respectarea in Dep. Tehnic a Procedurilor Operationale adresate lui, sau subalternilor din departament.
- Coordoneaza mentierea calitatii, si face verificari ale calitatii.
- Efectueaza lunar minim 1 vizita de verificare in teren, la fiecare punct de lucru.
- Verifica incadrarea lucrarilor in limitele normativelor in vigoare
- Coordoneaza activitatea de aprovizionare si de asigurare cu materiale ale santierelor
- Coordoneaza inventarierea patrimoniului firmei
- Lanseaza si urmareste comenzile de materiale catre furnizori (sau Achizitorul din subordine) pentru aprovizionarea ritmica a santierelor si verifica existenta certificatelor de calitate/conformitate
- Verifica si aproba situatiile de lucrari ale subantreprenorilor, atat calitativ cat si cantitativ.
- Stabileste in baza ROI sarcinile individuale ale salariatilor in subordine
- Raspunde de implementarea si respectarea SSM si PSI
- Respecta si aplica normativele si stas-urile in vigoare
- coordonare sefi santiere si subantreprenori

Aptitudini necesare:
-inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
-capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
- capacitate de a respecta termene limita
- atentie catre detalii
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- fermitate si discernamant

BENEFICII:
- birou personal
- telefon de serviciu
- Pachet Salarial atractiv si bonuri de masa

CV-urile se vor trimite pe adresa   sau putem programa un interviu la nr. de tel

  • Interviu online
  • Ce experienta aveti in domeniu?
  • In ce fel puteti adauga valoare companiei noastre?