Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Crevedia

Cerinte:

  •  Studii superioare in domeniul zootehniei sau medicinei veterinare.
  • Experienta – minim 5 ani in pozitie de management si coordonare in domeniul zootehniei.
  • Calificari/specializari necesare
  • Cunoasterea de limbi straine: limba engleza, preferabil nivel mediu sau avansat.
  • Operare PC: Word, Excel.
  • Cunostinte la nivel profesionist privind cresterea si nutritia puilor de carne.

Responsabilitati:

  • Planificarea si coordonarea intregului proces de productie de carne in viu in cadrul fermelor de pui de carne ale societatii, cat si supervizarea fermelor de pui de carne apartinand colaboratorilor societatii, in vederea realizarii productiei planificate, in conformitate cu obiectivele, bugetul si standardele de calitate ale firmei.
  • Obtinerea cantitatii de carne de pui in viu, planificata prin bugetul anual al companiei;
  • Mentinerea starii de sanatate corespunzatoare a efectivelor de pui de carne ale companiei;
  • Realizarea KPI-urilor (greutate medie a puilor coroborata cu varsta puilor in momentul abatorizarii, mortalitate, consum specific de furaj/kg carne produsa, spor mediu zilnic).
  • Elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia.
  • Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de pregatire a fermelor pentru popularea cu pui de o zi;
  • Asigura instruirea sefilor de ferma pentru fiecare etapa de productie;
  • Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii.
  • Raspunde de realizarea costurilor de productie in fermele de pui de carne, prevazute de bugetul companiei.

Oferim:

Pachet salarial atrativ

Bonus de performanta

laptop, telefon, masina

masa calda la pranz

Abonament Medical Medlife