Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Suceava; Bistrița; Iași; Bacău; București

International Tyres srl, companie leader de piata european in reconstructia anvelopelor, exportator important in Europa vestica si continentul american, este in cautarea unui Director Tehnic pentru fabrica de anvelope din Slobozia Sucevei.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara - minimum 3 ani;
  • Persoana cu initiativa, organizata, cu capacitate decizionala, de analiza, sinteza si planificare;
  • Abilitati de comunicare, negociere si spirit de echipa;
  • Flexibilitate in gândire, deducţie logica, atenţie concentrată si distributiva;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Cunostinte bune de operare PC;
  • Cunostiinte de limba engleza;
  • Atestatele si certificarile (minim Project Manager) sunt apreciate.

Atributii si responsabilitati principale:

  • Asigurarea functionarii corespunzatoare a activitatii de productie din punct de vedere tehnic si managerial in conformitate cu politicile si strategia de productie a firmei;
  • Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de investitii, pentru activitatea de intretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor;
  • Raspunde de functionarea in bune conditii a echipamentului, aparaturii si utilajelor din dotarea firmei;
  • Organizarea, coordonarea si instruirea personalului din departamentul tehnic;
  • Pune în aplicare planul tehnic în vederea atingerii obiectivelor;
  • Elaborarea rapoartelor - centralizarea și sintetizarea informațiilor specifice;
  • Emite periodic feedback către top management cu propuneri de optimizare a desfășurării activității.