Director service auto

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Suceava; Botoșani

Descrierea companiei

Societate înfiinţată în anul 1991, ce activează exclusiv în domeniul auto:

  • comercializarea de piese auto, lubrifianţi, anvelope, accesorii, scule şi vopsele auto;
  • servicii profesionale de reparații auto în calitate de dealer auto autorizat și în cadrul unui service multimarcă.

Principiile companiei
Calitate şi servicii excelente pentru clienţii noştri. Produsele şi serviciile oferite de firma noastră trebuie să depăşească aşteptările clienţilor, astfel încât aceștia să ne acorde întreaga lor încredere în ceea ce priveşte rezolvarea solicitărilor. De aceea politica managerială şi pregătirea personalului este îndreptată pentru asigurarea unor produse şi servicii post vânzare de calitate superioară.
Orientarea către angajat
Compania a dezvoltat un mediu de lucru dinamic si motivant, prin încurajarea şi fidelizarea angajaților cu spirit de initiativă, pentru a le permite să evolueze continuu şi să-şi îndeplinească aspiraţiile. Profesionalismul şi modul de acţiune individuală şi colectivă a personalului reprezintă un avantaj în competiţia cu concurenţa.
Obiectivele  companiei:

  • respectarea şi menţinerea calității seviciilor şi produselor noastre;
  • stimularea dezvoltării continue a capacităţilor profesionale a angajaţilor noştri;
  • respectarea cerințelor sistemului nostru de management al calității de către toţi angajații și furnizorii noştri;
  • asigurarea protecției mediul înconjurător şi respectarea standardelor de calitate în ceea ce priveşte mediul.

Candidatul ideal

Persoana cu experienta in domeniul Service Auto , minim 3 ani! Este important sa fie o fire sociabila, cu abilitati in comunicare, bun negociator, cu inclinatii spre munca in echipa si interactiunea cu clientii si colaboratorii companiei. Abilitati pentru a gestiona eventuale situatii tensionate in relationarea cu clientii astfel incat sa dea dovada de tact si rabdare. Sa prezinte competente si aptitudini organizatorice precum si tehnice. Este nevoie de capacitate de a intelege si retine cu usurinta informatiile, flexibilitate, rezistenta la frustrare si la stres, gandire analitica, memorie buna, orientat catre rezultate.

Descrierea jobului

  • organizeaza activitatea echipei, avand in vedere nevoile companiei;
  • urmareste fluxul reparatiilor si propune masuri pentru eficientizare;
  • centralizeaza si comunica Directorului General situatia lunara a realizarilor individuale;
  • exercita un control continuu si constant al calitatii lucrarilor si informeaza Directorul General asupra tuturor disfunctiilor organizarii interne;
  • realizarea obiectivelor cantitative si calitative;
  • coordoneaza din punct de vedere tehnic activitatea mecanicilor, tinichigiilor si vopsitorilor in cadrul service-ului auto;
  • stabileste necesarul de lucrari intretinere echipamente şi materiale necesare pentru buna desfasurare a activitatilor de mecanica auto, vopsitorie, tinichigerie si urmareste incadrarea  lunara in aceste cantitati;
  • atrage clienti noi pentru activitatile de service auto;
  • colaboreaza cu conducerea firmei si ia măsurile necesare pentru a rezolva intervenţiile cu corectitudine şi în timp util;
  • elaborarea strategiei comerciale din cadrul service-ului auto pentru realizarea obiectivelor;
  • coordonarea eficienta a personalului din subordine;
  • stabilirea obiectivelor personalului din subordine, termenelor-limita si modalitatilor de masurare a gradului de realizare a obiectivelor;
  • intocmirea analizelor, previziunilor si rapoartelor privind activitatea de service;
  • raspunde de gestionarea resurselor umane si financiare;

    Beneficii

    Atmosfera placuta de lucru intr-o echipa dinamica si ambitioasa.

    Posibilitatea de dezvoltare personala prin training de specialitate.

    Pachet salarial atractiv.

    Alte beneficii care se pot personaliza in functie de rezultate.