Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descriere job

Obiective

  • Crearea şi menţinerea unei echipe stabile, motivate, eficiente și eficace;
  • Elaborarea si implementarea politicilor si a procedurilor de resurse umane care sa asigure firmei personalul potrivit necesarului său;
  • Planificarea, organizarea si coordonarea tuturor activităţilor de resurse umane (planificarea resurselor umane, recrutare şi selecţie, recompensare, evaluarea de personal, training si dezvoltare etc.);
  • Realizarea și menținerea unui climat organizational adecvat obiectivelor firmei.

Responsabilitati

  • Identifică necesarul de resurse umane si elaboreaza planul de recrutare la nivel de companie;
  • Organizează şi derulează procesul de recrutare şi selecţie a personalului;
  • Planifică şi coordonează procesul de inductie a noilor angajati pentru integrarea rapidă în organizaţie, urmărind evoluţia acestora din punct de vedere al performanţelor profesionale şi al adaptarii la cultura organizationala;
  • Elaborareaza şi implementeaza managementul performantei corelat cu o politica de compensatii si beneficii motivantă si utilizeaza rezultatele evaluarii pentru a optimiza activitatea companiei;
  • Identifica nevoile de instruire, elaboreaza si implementeaza programele de training si dezvoltare profesionala;
  • Participă la soluţionarea conflictelor de muncă şi consiliază managerii in relaţiile cu angajaţii;
  • Analizează periodic rezultatele activitatii de resurse umane si propune masuri de imbunatatire.

 Cerinte

  • Studii superioare finalizate, de dorit și specializare/masterat în domeniul Resurselor Umane;
  • Experiență pe o pozitie similara în firme mici (<50 angajati) sau start-upuri;
  • Experienta relevanta in recrutare si selectie de personal;
  • Empatie, intuitie si spirit de observatie;
  • Excelente abilitati de comunicare si relaţionare interumană;
  • Creativitate şi capacitatea de a găsi soluţii;
  • Atitudine procativa si motivatie crescuta pentru managementul resurselor umane, psihologia umană.
  • Diplomatie si integritate profesionala (atitudine impartiala, profil etic);
  • Capacitatea de a administra mai multe proiecte simultan;
  • Eficiență și eficacitate profesională.

Beneficii

  • Împlinirea de a contribui la un proiect de impact, la al carui succes sunteti chemat(ă) să aduceți un aport solid și de termen lung.

  • Interviu online
  • 1. Care sunt motivele Dvs. pentru care faceți munca de Resurse Umane?
  • 2. În ce domenii ale muncii Dvs. ați obținut rezultatele cele mai bune?
  • 3. Care sunt Valorile ce vă ghidează în activitatea Dvs.?
  • 4. Din experiența Dvs., ce este esențial ca un manager să aibă succes?