Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Iași; Piatra Neamț; Suceava; Bacău

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1500 €

Candidatul ideal

Pentru fabrica noastra de mobilier in serie, situata in Piatra Neamt, cautam un Director de Productie care sa se alature echipei de management.

Cerinte:
Experienta relevanta in organizarea si coordonarea activitatilor de productie, de minim 5-7 ani
Experienta in organizarea si coordonarea eficienta a unei echipe deangajati, pe schimburi si flux de productie
Studii superioare tehnice; prezinta un avantaj studii in domeniul fabricarii mobilei
Viteza de reactie, capacitate de organizare, planificare, control si decizie
Foarte bune abilitati de comunicare si motivare a echipelor din subordine
Experienta de lucru cu ERP (avantaj Carisma) si Microsoft Office

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Planificarea si organizarea procesului de productie in concordanta cu programul de productie, obiectivele specifice si indicatorii de performanta agreati;
Coordonarea activitatilor procesului de productie si asigurarea resurselor necesare realizarii programului stabilit;
Monitorizarea desfasurarii procesului tehnologic si interventia prompta cu actiuni corective pentru respectarea parametrilor de productie;
Verificarea respectarii standardelor de calitate a produselor fabricate si aplicarea solutiilor optime pentru incadrarea in parametri;
Identificarea si implementarea solutiilor pentru eficientizarea operatiilor aferente fluxului de fabricatie si cresterea productivitatii;
Urmarirea mentinerii in conditii optime de functionare a echipamentelor, utilajelor si instalatiilor din dotarea fabricii;
Gestionarea in conformitate cu programul de productie, a materiilor prime, materialelor, ambalajelor si a produselor finite;
Organizarea si coordonarea echipei de productie in corelatie cu programul de fabricatie si cu indicatorii de productivitate;

Oferim:
Pachet salarial motivant
Training de specialitate si sustinere in procesul de organizare si coordonare a activitatii de productie
Pachet pentru intreaga perioada de relocare (pentru persoanele din alte localitati)
Alte beneficii

Liliana Savin este persoana care se va ocupa de aplicatia dumneavoastra. O puteti contacta direct la telefondaca doriti informatii suplimentare. Puteti trimite CV-ul si scrisoarea de intentie pe adresa de email