Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Director Operational Companie Transport

Nivelul carierei
Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Companie  de transport cu dezvoltare la nivel de arie nationala, recruteaza  candidati cu experienta  in pozitii de top management din  domeniul  transporturilor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare, de preferat in domeniul transporturilor.

  • Experienta pe o pozitie de management in transporturi/curierat/ distributie, de minim 5 ani

  • Cunostinte legislatie in domeniul transporturilor;

  • Cunostinte in domeniul transportului cu temperatura controlata;

  • Cunoasterea sistemelor informatice de management al transporturilor si al flotei;

  • Buna cunoastere a suitei MS Office;

  • Capacitatea de a organiza/ schita proceduri de lucru;

  • Intelegerea nevoilor de business din zona operationala;

  • Abilitatea de a corecta, imbunatati si dezvolta procese, task-uri, obiective pe termen mediu-lung;

  • Buna conduita administrativa, capacitate de a verifica si produce documente  de tip administrativ;

  • Aptitudini avansate de management organizational;

  • Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;

  • Seriozitate, dinamism si adaptabilitate;

  • Capacitate de analiza si luarea deciziilor;

  • Integritate si principii solide de etica profesionala;

  • Deţinător permis de conducere  -  minimum categoria B;

  • Disponibilitate pentru deplasari ocazionale in tara;

  • Orientare catre client.

Descrierea jobului:

  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;

  • Administreaza flota auto de transport;

  • Monitorizeaza si administreaza bugetul alocat pe centre de cost;

  • Construieste, coordoneaza si verifica salariatii din subordine in  privinta tuturor operatiunilor care intra in incidenta  muncii fiecaruia dintre ei;

  • Implementeaza si eficientizeaza sisteme informatice specific domeniului de activitate.

  • Verifica productivitatea/ eficienta personalului  si monitorizeaza activitatea managerilor si conducatorilor auto din tara;

  • Supervizeaza modul de intretinere si de exploatare a masinilor;

  • Pastreaza legatura cu clientii, autoritatile si furnizorii relevanti;

  • Implementeaza solutii optime de desfasurare a transporturilor;

  • Asigura organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatiii si termenelor cerute de standardele companiei;

  • Cauta permanent oportunitati de eficientizare a costurilor legate de transport;

  • Realizeaza documente interne, rapoarte de activitate si prognozeaza cheltuielile aferente;

  • Coordoneaza si supravegheaza intreaga activitate de transport.

 Oferim :

  • Pachet salarial atractiv;

  • Bonus pentru rezultate;

  • Laptop, telefon si masina de serviciu;

  • Mediu de lucru placut.