Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Timișoara

DIRECTOR MAGAZIN

Eşti un lider al echipei, nu doar un manager, eşti orientat spre rezultate şi atras de comerţul cu produse DIY? Atunci ai mari şanse să faci parte din echipa Brico-Depot!

Responsabilităţile specifice postului :

  • Administrează, planifică şi coordonează personalul şi activităţile din magazin, în scopul asigurării punerii în practică a politicilor şi strategiilor companiei şi atingerii obiectivelor de vânzare şi profitabilitate;
  • Optimizează stocurile printr-o gestiune eficientă, analizează rotaţia şi calitatea lor pentru atingerea obiectivelor de vânzare;
  • Garantează existenţa unei game adecvate în magazin în concordanţă cu politicile companiei;
  • Urmareşte şi îmbunătăţeşte strategia de vânzare în vederea creşterii profitabilităţii;
  • Urmăreşte rezultatele magazinului în concordanţă cu obiectivele stabilite;
  • Recrutează, pregăteşte, dezvoltă şi motivează angajatii magazinului;
  • Monitorizează în permanenţă piaţa şi competitorii.

Cerinţe postului:

  • Experienta de minim 3 ani in coordonarea unui magazin;
  • Experienţă în domeniul retail - minim 5 ani;
  • Abilităţi manageriale, leadership demonstrat;
  • Mobilitate, cu posibilitatea de relocare;
  • Studii superioare absolvite (diploma de licenţă) ;
  • Cunoştinţe in domeniul comercial, vanzari, negociere, management;
  • Bune cunoştinţe de operare PC - pachetul Ms Office(Excel, Word, PowerPoint, Outlook);
  • Cunoaşterea limbii  engleze la un nivel avansat (conversaţional şi scris) – condiţie obligatorie;
  • Bune abilităţi de comunicare, negociere, coaching, mediere, soluţionare de probleme;
  • Orientare spre rezultate şi performanţă.

Benefiicii:

  • pachet salarial atractiv;
  • telefon;
  • maşină de serviciu;
  • mediul de lucru placut;
  • posibilitati de dezvoltare profesionala.

*Doar candidaţii eligibili vor fi contactaţi şi invitaţi să participe la procesul de selecţie.