Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

11 Calea Buziașului, Timișoara

Responsabilitati:

Planifica si coordoneaza activitatile departamentului Logistica in conformitate cu strategia firmei si cu sistemul de management Leman Industrie.

Monitorizeaza realizarea obiectivelor strategice si operationale din cadrul departamentului Logistica si ia masuri pentru actiunile nerealizate.

Realizeaza bugetul lunar specific departamentului si stabilieste obiectivele pe termen scurt si lung, analizeaza variatiile dintre bugetul realizat si cel previzionat si propune masuri de imbunatatire si de reducere a costurilor.

Comunica cu toate departamentele din cadrul companiei pe fluxul client-furnizor si participa la sedintele de analiza, de raportare, de informare, de armonizare etc.

Asigurarea activitatii de gestionare a comenzilor in vederea respectarii termenelor si cantitatilor solicitate de clienti si in conformitate cu procedurile interne.

Coordoneaza activitatea de gestionare a comenzilor primite de la clienti, stabilind prioritatile in vederea respectarii termenelor de livrare.

Controleaza lunar modul cum este tinuta evidenta din gestiunile departamentului logistica, in colaborare cu responsabilul gestiune magazii.

Verifica activitatea de planificare a productiei pe ateliere, pentru asigurarea respectarii termenelor de livrare.

Verifica procesul de lansare in fabricatie, in functie de informatiile provenite de la clienti (comenzi, OF, Bon de lucru, cantitate, termen).

Urmăreşte si analizeaza indicatorii de performanţă a livrarilor de pe portalurile clientilor si propune plan de actiuni pentru imbunatatirea acestora.

Raspunde de justetea stocurilor, analizeaza cauzele ecarturilor si propune planuri de actiuni .

Cerinte:

Cunoaşterea instrumentelor de planificare / de gestiune a producţiei
Cunoasterea instrumentelor infomatice
Limba engleza-nivel avansat
Limba franceza-nivel avansat
Cunostinte INTRASTAT

Abilitati manageriale si de negociere
Cunoaşterea instrumentelor de organizare (just in time, KANBAN, Lean Manufacturing, 5S)

Cunoaşterea coordonatelor de referinţă în calitate
Studii superioare tehnice sau in domeniu economic

Permis de conducere B

Oferim:
Salariu motivant
Sistem de bonusare
Mediu de lucru dinamic si placut