Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, rusă

Adresa/ adresele jobului

Holboca

Se recruteaza si din

Iași

Fertop Agro SRL este o societate nou infiintata care comercializeaza cu ridicata ingrasaminte chimice pentru agricultura.

Candidatul ideal:

-studii superioare economice;
-experienta profesionala minim 3 ani intr-un post similar;
-spirit organizatoric, dinamism si adaptabilitate;
-abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
-sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia privind domeniul financiar – contabil;
-capacitate de organizare si conducere a activitatii ;
-corectitudine, tenacitate, seriozitate;
-sa probeze o buna cunoastere a programului contabil Win Mentor, a pachetului Microsof Office (Word si Excel);
-sa cunoasca la nivel conversational limba rusa si la nivel mediu limba engleza;

Descrierea jobului:

-conducerea, coordonarea si controlul activitatii economice;
-controlul evidentei contabile generale, intocmirea balantelor de verificari lunare si a bilanturilor contabile;
-evidenta clientilor si a decontarilor bancare;
-organizeaza, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar – contabile si fiscale a societatii;
-organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar – contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului;
-gestioneaza evidenta formularelor cu regim special;
- controlul asupra operatiilor patrimoniale;
-avizeaza si initiaza analize pe probleme de contabilitate a stocurilor, de -urmarire, evidenta, decontari, cheltuieri- venituri, bilant, analize de sistem;
-asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare.

Se asigura transportul.