Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

- Absolvent studii superioare economice;

- Atestat valabil de Expert Contabil;
- Experienta minim 5 ani pe un post similar, de preferat in domeniul distributiei FMCG;
- Cunostinte operare PC. Constituie avantaj cunoasterea CHARISMA, WINMENTOR;
- Cunostinte solide de fiscalitate;
- Domiciliu stabil in Bacau.

Candidatul ideal trebuie sa fie un bun profesionist, cu bune abilitati de relationare interumana, interesat de o buna coordonare a activitatii si de rezultate concrete, ordonat, organizat, dornic de a colabora cu managerii in vederea solutionarii problemelor.

Principalele responsabilitati:
- Coordonarea departamentului economico-financiar;
- Intocmirea si verificarea inregistrarilor contabile;
- Supervizarea platilor interne si externe;
- Pregatirea suportului pentru auditorii interni si externi;
- Intocmirea declaratiilor fiscale si informative obligatorii, situatii financiare si raportari periodice;
- Intocmire situatii si analize indicatori economico-financiari (venituri, cheltuieli, cash-flow, profit, rata profitabilitate etc);